DSC04135 (2)

Na początku było koło – ciepły krąg światła wokół ognia i widnokrąg, wielkie koło świata wokół wierzchołka góry centralnej.

Tańce w Kręgu – wspólny wielu kulturom sposób świętowania życia, są współczesną, dostępną każdemu i bezpośrednią formą uczestnictwa w tym święcie. Proste kroki, różnorodność i piękno muzyki urzekły i wzbogaciły nas tak bardzo, że chciałybyśmy się tym z Wami podzielić. Zapraszamy do wspólnego tańca!

(więcej…)

Piątki na Łowickiej

20 lutego 2010 0
Tańczymy w każdy piątek od 19.30 do 21.00 w Centrum Łowicka, Warszawa ul. Łowicka 21.
Zajęcia od 1997 r prowadzi Hania Sypiańska, telefon 507 702 472

Hanna Sypiańska – dyplomowana nauczycielka Techniki Alexandra, absolwentka The Constructive Teaching Centre w Londynie, członkini Brytyjskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Techniki Alexandra, instruktorka improwizacji tańca i symboliki ciała, nauczycielka Tańców w Kręgu (jej nauczyciele to Gabriela Wosien, Laura Shannon, Jill Welfare, Lynn Frances i Michael Gabriel z Open Dance Center w Londynie). Od 1997 roku prowadzi cotygodniowe zajęcia, warsztaty i obozy letnie Tańców w Kręgu. Prowadziła w ramach programu „Dojrzewalni róż” warsztaty Tańców w Kręgu, Techniki Alexandra „Bezgrzeszne ciało” oraz improwizacji tańca „Tańcząca bez winy i wstydu”.

 

…w sercu obudziło się pragnienie…

Piękna poruszająca muzyka

3 stycznia 2010 2

Po pierwsze, tańce to piękna poruszająca muzyka.

Po drugie, prostują kontakt z samą sobą.

Po trzecie, można z radością zatańczyć w wirującej spódnicy!

Kolejność bywa różna.

Dorota

Okazja do celebracji

3 stycznia 2010 2

To dla mnie wyjątkowa okazja by odkrywać siebie, otworzyć się i zaczerpnąć ze studni obfitości – kobiecości. To akceptacja drugiej strony mojej natury i wyrażenie zgody na tę nie idealną osobę, którą jestem. Okazało się, że zejście w te „podziemia” może być okazją do celebracji, akceptacji a nie rozpaczy, nie lubienia siebie, nienawiści. Dzięki temu, sama mogę doświadczyć i obserwować jak inne osoby przeobrażaja się z poczwarki w pięknego motyla.

Monika

Tańce w Kręgu pozwalaja mi odnaleźć siebie, niosą ze sobą radość, jaką daje ruch i wirująca spódnica. Uczą bycia tu i teraz, dają poczucie jedności. Kiedy ich nie ma, fizycznie odczuwam ich brak.

Hanna

Radosny tupot

3 stycznia 2010 0

***

Łąka nad głową

Stopy bogini-kwiatu

Skąpane w świetle

***

Radosny tupot

Diablik wyrwał się z więzów

Tańczy na ścieżce

Ania Ceesay